(0224) 240 03 05 (0506) 999 33 53 BİZE ULAŞIN

Maksillofasiyel ve Ortognatik Cerrahi

Yüz yaralanmaları, Yüz kırıkları, Yüz felci cerrahisi, Yüz bölgesi tümörleri, kanserleri, tükürük bezi tümörlerinin tedavisi bu cerrahi dalının alanı içerisine girmektedir.

Oral ve maksilloofasiyal cerrahinin ana amacı ağız, dişler çeneler ve yüz bölgesini ilgilendiren yapılardaki yaralanmalar, bu bölgede ortaya çıkan fonksiyon ve estetiği etkileyen yetersizliklerin tedavisidir.

Oral Ve Maksillofasiyal Cerrahinin İlgi Alanları

Dentoalveolar Cerrahi: 20 yaş dişi denen diş arkının enfeksiyon riskini azaltmak için yapılan cerrahi girişimlerdir.

Rekonstrüksiyon Cerrahisi: Uzun dönem protez kullanımına, geçirilmiş tümör cerrahilerine ve yaralanmalara bağlı olarak gelişmiş ve yumuşak doku ve kemik deformitelerini engellemek üzere yapılan cerrahi girişimlerdir.

Travma: Alt ve üst çene kırıkları, göz çevresi kemiklerinde kırık ve yaralanmalar ve deri hasarlarının onarımıdır.

Ağız Problemleri: Ağız boşluğunun dişsel olamayan sebeplere bağlı iyi ve kötü huylu hastalıklarına karşı geliştirilen medikal ve cerrahi müdahalelerdir.

Temporomandibular Eklem: Alt çene ile kafa kaidesi arasındaki eklem rahatsızlıklarının ileri teknoloji ile tespit ve tedavisidir.

Tükürük Bezi Hastalıkları: Tükrük bezlerindeki inatçı ya da geçici şişme veya genişlemelere, tükürük bezinin iyi veya kötü huylu tümörlerine karşı uygulanan cerrahi müdahalelerdir.