(0224) 240 03 05 (0506) 999 33 53 BİZE ULAŞIN

Dış Ürogenital Cerrahi

Dış ürogenital organların travmatik veya doğuştan gelen deformite ve kayıpları, Penis rekonstrüksiyonu,Vajina rekonstrüksiyonu (doğuştan vajina yokluğunda yeni vajina yapımı), Vajina Estetiği ve Penis büyütme ameliyatları bu cerrahi dalın alanı içerisine girmektedir.

Hipospadias

Daha çok erkeklerde görülen idrar deliğinin olması gereken yerden daha aşağıda ya da daha yukarıda olması durumudur. Tedaviye küçük yaşlarda başlanmalıdır.

Erkek çocuklarda sünnet yapılmaması çok önemlidir. Çünkü sünnet derisi cerrahi onarımda kullanılacak dokuları sağlayacağından son derece değerlidir.

Penis Büyütme ve Kalınlaştırma

Penis Onarımı veya Penis Oluşturulması
Yaralanma veya kaza sonucu penis in tam veya kısmi kayıpları, doğuştan şekil bozuklukları yada cinsiyet değişimi nedeni ile penis oluşturulması amacı ile yapılan ameliyatlardır.

Vajina Onarımı veya Vajina Oluşturulması

Yaralanma veya tümör ameliyatları sonrası vajinadaki doku eksikliklerinin onarımı, doğuştan vajina yokluğu veya yetersizliği, cinsiyet değişimi ameliyatları ile vajina oluşturulması bu kapsamdadır.

Cinsiyet Değiştirme Ameliyatları

Bu amaçla bir dizi ameliyat yapılması gerekmektedir. Hastanın böyle bir ameliyata girerken ihtiyacı olup olmadığının kararı uzman kişilerce verildikten sonra son aşama cerrahi girişimdir.

Cinsel Organ Estetikleri

Çok utanılarak hekime başvurulması ve hastanın kendisinden başka çok az kişide bu tür bir yakınma olabileceğini düşünmesine karşın plastik cerrahların oldukça sık karşılaştıkları yakınmalardır.

Kadınlarda dış ve iç dudakların büyüklüğü ya da asimetrisi en sık karşılaşılan sorunlardır. Erkeklerde ise penis kısalığı, penis inceliği ve daha seyrek olarak ta penis eğriliği başvurusu sebepleri arasındadır. Lokal anestezi ile yapılır ve cinsel ilişki 1 hafta ile 2 ay arasında yasaklanır.