(0224) 240 03 05 (0506) 999 33 53 BİZE ULAŞIN

Lazerle Yüz Gençleştirme

Yaşlanma her ne kadar doğal bir süreçse de insanlar tarih boyunca bunu tersine çevirmenin yollarını aramıştır.

2000 yıl öncesinde de, günümüzde de gençleşme, genç görünme isteği adına çokta fazla değişen bir şey bulunmamaktadır. Hatta günümüzde teknolojik gelişmelerin artması ile gençleşme, genç görünme isteği bilhassa kadınlar tarafından daha da fazla rağbet görmektedir.

Cilt Neden Yaşlanır?

Genetik faktörler, stres, güneş, uykusuzluk, çalışma koşulları ve beslenme alışkanlıkları gibi etkenlerden dolayı cilt yaşlanmakta, buna karşın cilt kendisini sürekli yenileyerek yaşlanmanın etkilerini onarmaktadır. Tabiiki belli bir yaştan sonra hücrelerde yapılan onarım oranı yavaşlar. Cildin kolajen üretimi düşer, cildin destek tabakasını oluşturan bağ dokusundaki elastik liflerin kaybolması ile de cilt gevşemesi, kırışıklıklar, güneş lekeleri, cildin giderek incelmesi gibi yaşlanma belirtileri ortaya çıkar.

Cildin Yaşlanmasını Önleyebilir miyiz?

Maalesef tıp cildin yaşlanmasını önleceyecek bir buluşa henüz ulaşamadı ama cildin yaşlanmasını geciktirmek mümkün… Cildin bağ dokusunu güçlendirmek dolayısıyla kolajen üretimini artırmak, cildin doğal onarım sürecine girmesini tetikleyerek cildin yaşlanmasını yavaşlatır.

Lazerle Cilt Gençleştirme

Cildin lazer ışınları ile komple taranması sonucu lazer ışınlarının ısıya dönüşmesi ile burada kolajen üretimini artırmak esasına dayanan bir tedavi yöntemidir. Kolajen üretimi beraberinde yeni bağ dokusu oluşumunu sağlar. Buda cilde gergin, canlı bir görünüm kazandırır.

Tedavide Kullanılan Lazer Türü

Tedavide Co2 fraksiyonel lazer ışınları kullanılmaktadır.

Co2 Fraksiyonel Lazer Sistemi

Co2 fraksiyonel lazer ışınları cildin hem üstüne hemde altına etki edebilen etkili bir tedavi yöntemidir. Ciltte mikro kanallar açarak kolajen üretimini tetikler.

Tedavi Süreci

Co2 fraksiyonel lazer tedavisinden sonra ciltte oluşan mikro yaralar hafif kızarıklık şeklinde kendini gösterir. Sonrasında oluşan kabuklanma da yavaş yavaş etkisini kaybedecektir. 1 - 2 hafta sonunda cilt tamamen normale döner. Kolajen üretiminin artması ve bağ dokunun yenilenmesi ve ciltte gözle görülür iyileşme tedavinin bitmesinden 2 - 3 ay sonra başlayacak, ortalama 12 - 18 ay kadar devam edecektir.

Seans Sayısı

Genelde tek seans yeterli olmakla birlikte 6 seansa kadar tedavi yapılabilmektedir.

Seans Süresi ve Seans Aralıkları

Seans süresi ortlama 20 - 30 dk. dır. Seanslar arasında 2 - 4 hafta süreler öngörülmektedir.

Tedavi Öncesi Uyarılar

- Güneş banyosu ve solaryumdan kaçınılmalıdır,
- Kanın pıhtılaşmasını önleyen ilaçlar (aspirin, coraspin, plavix vs.) alınmamalıdır.
- Akne tedavisinde de sıkça kullanılan Isotretinoin ve Retinoid grubu ilaçlar alınmamalıdır.
- Daha önce uçuk (herpes) problemi yaşamış olanlar bu bilgiyi doktorla paylaşmalıdır.
- Cilt soyma (peeling) gibi işlemlerden kaçınılmalı, şayet peeling işlemi yapıldıysa doktora bilgi verilmelidir.

Tedavi Sonrası Uyarılar

- Direkt güneş ışığına maruz kalınmamalı ve solaryumdan kaçınılmalıdır. Bu hassasiyet mümkün mertebe 6 ay süreyle uygulanmalıdır. Bu süre boyunca yüksek faktörlü güneş koruyucular kullanılmalıdır. Yaz aylarında şapka ve gözlük kullanmakta önleyici tedbirler arasındadır.
- İlk gün duş yapılmamalı, 1 hafta süreyle ılık bir duş tercih edilmelidir.
- 1 - 2 ay süreyle cilt soyma (peeling) işleminden kaçınılmalıdır.
- 1 hafta sonrasında makyaj yapılmasında bir sakınca yoktur.