(0224) 240 03 05 (0506) 999 33 53 BİZE ULAŞIN

Göz Estetiği

Göz kapaklarında genetik veya yaşlanmaya bağlı olarak meydana gelen değişiklikler, insana yorgun ve daha yaşlı bir ifade verir.

Yaş ilerledikçe üst göz kapağı derisinde bollaşma ve kaş ile birlikte aşağıya doğru sarkma olur. Alt göz kapaklarında ise, deride sarkma, kırışıklık ve göz altı torbalarında belirginlik oluşabilir.

Bu oluşumları engellemek için göz kapağı ve göz çevresi estetiği yapılır. Ameliyat lokal anestezi altında yapılır. Aynı gün hasta evine gönderilebilir. 3–5 gün arasında dikişler alınır. Hastanın evinde ilk 48 saati başı yüksekte olacak biçimde yatması tavsiye edilir.

Göz Kapağı Ve Göz Çevresi Estetiği Sıkça Sorulan Sorular

Göz kapağı estetiği yapılırken neye dikkat edilmelidir?

1) Gözün altından yanağa doğru inen bir oluk varsa bu doldurulmalıdır. Çünkü standart göz kapağı ameliyatı bu problemi çözmez.

2) Yanaklarda sarkma varsa, yanak kaldırma ameliyatı ile birlikte yapılmalıdır.

3) Üst göz kapağı blefaroplastisinde, alın mutlaka değerlendirilmelidir. Alın germe, şakak kaldırma ameliyatları ile birlikte kaşlar doğru pozisyonlarına alındıktan sonra hala üst göz kapağında sarkma varsa bu giderilmelidir.

Ameliyat lokal anestezi altında yapılır. Aynı gün hasta evine gönderilebilir. 4-5. günde dikişler alınır. Hastanın evinde ilk 48 saati başı yüksekte olacak biçimde yatarak geçirmelidir.

Riskleri var mıdır?

Ameliyat sonrasında enfeksiyon çok nadirdir. Kanama hemen hemen bütün göz kapağı ameliyatlarında olur ve morarmayla ortaya çıkar. Bu nedenle küçük kanamalar önemli değildir. Ancak daha büyük kanamalar önemsenmelidir.Alt göz kapaklarında düşme çok nadirdir. Genellikle kapak derisinin gereğinden fazla alınmasına bağlıdır. Ayrıca ikinci kez ameliyat olan hastalarda daha sık rastlanmaktadır.