(0224) 240 03 05 (0506) 999 33 53 BİZE ULAŞIN

Meme Küçültme

Meme küçültme ameliyatları; normalden büyük ve sarkmış olan memeleri normal boyutlara ve dikliğine kavuşturmak için yapılan ameliyatlardır.

Ameliyat genel anestezi altında yapılır. Meme küçültme ameliyatlarında birçok cerrahi teknik mevcuttur. Uygulanacak teknik memenin büyüklüğüne, şekline ve cerrahın tercihine göre değişir. Ameliyat yaklaşık 2–3 saat kadar sürmektedir. Ameliyat sonrası hasta aynı gün veya ertesi gün taburcu edilir. Hastalar dikiş bölgelerindeki pansumanlarla, sporcu sutyeni şeklinde elastik özel bir sutyen giyerek 3–7 gün içinde normal hayatlarına dönebilirler.

Meme küçültme ameliyatı estetik kaygıları gidermek veya medikal nedenlere bağlı sıkıntılardan kurtulmak için yapılabilir. Memelerdeki sarkma, hoş görünmeme, simetrik olmama, istediği kıyafetı giyememe, günlük yaşamda rahat hareket edememe gibi nedenlerle ameliyat tercih edilebilir. Memelerin büyüklüğünden kaynaklı oluşan ağırlık; omuz, boyun, sırt ağrılarına ve kamburluğa neden olur. Memenin altında pişik, mantar gibi yaralar oluşabilir. Bu gibi medikal rahatsızlıkların ortadan kaldırılması için de meme küçültme ameliyatı uygulanır.

Bu tarz ameliyatların duygusal ve sosyal etkisi oldukça yüksektir. İstediği formda ve görüntüde memeye kavuşan kadınlar; kendilerini daha güzel, çekici ve öz güvenli hissettiklerini, partnerleriyle daha mutlu olduklarını ve istedikleri kıyafetleri giymenin rahatlığını ve mutluğunu yaşadıklarını ifade etmişlerdir.

 

Detaylı bilgi almak için bizi arayarak randevu oluşturabilirsiniz.